Sağlık

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi, KKTC’de devlet protokolünü buluşturan görkemli bir törenle hizmete açıldı

Yakın Doğu Yeniboğaziçi Yerleşkesinde; Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Lideri Kuvvetli Töre ve Başbakan Ünal Üstel başta olmak üzere devlet protokolünü bir ortaya getiren merasimle açılan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi, bölge halkına hizmet vermeye başladı.

Yakın Doğu Oluşumu’nun Yeniboğaziçi’nde yatırımını tamamladığı Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi görkemli bir merasimle açılarak bölge halkına hizmet vermeye başladı. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclisi Lideri Şiddetli Töre, Başbakan Ünal Üstel, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Etraf Bakanı Fikri Ataoğlu, Ulusal Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Sıhhat Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, milletvekilleri, kaymakamlar, YÖDAK Lideri, rektörler ve belediye liderlerinin katıldığı merasime bölge halkı da ağır ilgi gösterdi.

KKTC’nin yerli araba markası GÜNSEL’in birinci modeli B9’un 13 prototipi de merasim alanında hazır bulundu. Açılış konuşmalarından evvel Yakın Doğu Yeniboğaziçi İlkokulu öğrencileri korosu tarafından konser verildi.

27 Kasım’da gerçekleştirilecek lokal seçimler öncesinde başlayan seçim yasakları nedeniyle siyasalların konuşmadığı merasimde; açılış konuşmalarını sırasıyla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi Başhekimi Prof. Dr. Aşkın Ali Korkmaz, Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ ve Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Lideri Prof. Dr. İrfan Suat Günsel yaptı.

Bütün branşlarda yüksek standartlı hizmet!

Üç katlı binası ile 15 bin metrekare kapalı alanda 100 yatak kapasitesine çıkabilecek olan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi, son teknoloji ile donatılmış tam teşekküllü yapısıyla bütün branşlarda hizmet verirken; Gazimağusa ve İskele bölgelerinde anjiyo, koroner ve genel ağır bakım, MR ve tomografi üzere hayat kurtaran uygulamaları gerçekleştiren tek sıhhat üssü olarak büyük bir gereksinimi karşılayacak.

Açılışla birlikte Yeniboğaziçi’nde hizmet vermeye başlayan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi sahip olduğu yüksek teknolojik donanımı, ehil tabip takımı ve tecrübeli sıhhat çalışanlarından oluşan grubuyla ile başta kalp ve damar cerrahisi olmak üzere; dahiliye, genel cerrahi, çocuk sıhhati, bayan doğum, üroloji, nöroloji, beyin ve hudut cerrahisi, göğüs hastalıkları, beslenme ve diyetetik, göz, deri, kulak-burun-boğaz, enfeksiyon hastalıkları, plastik ve rekonstrüktif cerrahi, ortopedi ile aile hekimliği branşlarında hizmet veriyor. Tam donanımlı acil servisi ve ağır bakım üniteleri ve ameliyathanleri ile Yeniboğaziçi’ndeki Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, bölge halkının kaliteli sıhhat hizmetlerini karşılarken, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi ile sıhhat turizmi alanında da ülkeye değerli bir katkı sunacak.

Prof. Dr. İrfan Suat Günsel: “Seri üretimle birlikte dünya yollarında, ülkemizin milli ve yerli markası olarak boy gösterecek olan GÜNSEL’imizde; devletimizin ve halkımızın sahipliğini; manevi duyguların bir adım ötesine taşıyarak resmi kayıtlara da geçirmek istiyoruz.”

Konuşmasına “Yakın Doğu Üniversitesi Hastanemizin 20 Temmuz 2010’da hizmete açılması, sağlık alanında, ülkemizin gününün ve geleceğinin güvence altına alındığı çok önemli bir milattı” kelamlarıyla başlayan Yakın Doğu Oluşumu Mütevelli Heyeti Lideri Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “2016’da, Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünü kutladığımız 15 Kasım’da Girnemizde, hizmete açtığımız Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanemiz, bu miladı taçlandırdı. Bugün ise, Cumhuriyetimizin 39’uncu yaşını kutladığımız bir diğer Cumhuriyet Haftası’nda; Karpazdan Gazimağusa’ya kadar uzanan geniş bir bölgede, halkımıza son teknolojik donanımı ve tam teşekküllü alt yapısıyla sıhhat hizmeti verecek yeni hastanemizin açılışını yapıyor olmanın gurur ve memnunluğunu taşıyoruz” tabirini kullandı.

Yakın Doğu Oluşumu Hastanelerinin ülke sıhhatine yaptığı katkıyı sayılarla söz eden Prof. Dr. Günsel, “Bugüne kadar hastanelerimize 2,5 milyon kişi tedavi olmak için başvurdu. Dikkatinizi çekmek isterim ki, bu sayı ülke nüfusumuzun yaklaşık 6,5 katı. Ayrıyeten, 226 bin insanımız hastanelerimizde yatarak tedavi gördü, 50 bine yakın ameliyat gerçekleştirdik ve 6 bin bebek dünyaya gözlerini hastanelerimizde açtı. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanemiz ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanemize, Yeniboğaziçi’nde açılışını yaptığımız Yakın Doğu Üniversitesi Hastanemizin de eklenmesiyle bu sayılar yükselmeye devam edecek” dedi.

“Son teknoloji ile donatılan tam teşekküllü hastanelerimizle bir yandan insanımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılayarak, devletimiz ve ülkemiz sağlık sistemi üzerindeki yükü hafifletiyor; diğer yandan sağlık turizmi ile ekonomimize katma değerli yeni bir kalem ekliyoruz” diyen Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, Yeniboğaziçi’ne ve bölgeye yeni eserler kazandırmaya devam edeceklerini de kelamlarına ekledi.

“Yatırımını tamamlayarak kullanıma aldığımız kapalı spor salonumuz ve 750 bin adet basılı kitap ve 850 milyon dijital kaynağa erişim imkanı sağlayacak Büyük Kütüphanemizin resmi açılışını da ilerleyen dönemde gerçekleştireceğiz” diyen Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Yeniboğaziçi, Gazimağusa ve İskelemizin cazibesini ve burada yaşayan insanların hayat kalitelerini yukarıya çekecek yeni yatırımlara devam edeceğiz. Yeniboğaziçi Belediyemizle imzaladığımız protokol kapsamında; ülkemizde sivil havacılığın ve havacılık eğitiminin gelişimine büyük bir ivme kazandıracak olan havaalanının temelini de yakın zamanda atacağız” tabirini kullandı.

“Eğitim ve sağlık altyapısıyla çağı yakalayamayan; kültür ve sanatta geride kalan; kendisi üretmeyen ve yerli sanayisini oluşturamayan hiç bir ülke gelecek yürüyüşünü güvenle tamamlayamaz ve uluslararası arenada saygı göremez. İşte bu nedenle ki; Yakın Doğu Oluşumu olarak, ülkemizi eğitimde, sağlıkta, kültür sanatta ve sanayide ileriye taşıyacak temeller atmayı, açılışlar yapmayı, geliştirmeyi ve üretmeyi varlığımızın en güçlü amacı olarak görüyoruz” tabirini kullanan Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, KKTC’nin yerli ve ulusal arabası GÜNSEL’in de bu çalışmaların en değerli sembolü olduğunu vurguladı.

GÜNSEL’in KKTC’ye ve Kıbrıs Türk Toplumuna ilişkin olduğunu vurgulayan Prof. Dr. İrfan Günsel, “Bugün burada, hepinizin huzurunda, çok değerli bir çağrıyı birinci kere dillendirmek istiyorum. Seri üretimle birlikte dünya yollarında, ülkemizin ulusal ve yerli markası olarak uzunluk gösterecek olan GÜNSEL’imizde; devletimizin ve halkımızın sahipliğini; manevi hislerin bir adım ötesine taşıyarak resmi kayıtlara da geçirmek istiyoruz. Oranı ne olursa olsun, Devletimizin de GÜNSEL’e ortak olarak, bütün dünyaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gücünü, kabiliyetini ve yapabileceklerini haykırarak ‘biz de varız’ demesini istiyoruz!” sözünü kullandı.

Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ: “Bir ülkenin sağlık altyapısının gücü, o ülkede yaşayan insanların kendilerini güven içinde hissetmelerini sağlayan en önemli unsurların başında gelir.”

Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ ise iştirakçileri selamlayarak başladığı konuşmasını “Bir ülkenin sıhhat altyapısının gücü, o ülkede yaşayan insanların kendilerini itimat içinde hissetmelerini sağlayan en değerli ögelerin başında gelir. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi’nin de sahip olduğu tam teşekküllü alt yapısı ile bölge halkının hayat standartlarını üst çekeceğinden ve kendilerini çok daha inançta hissetmelerini sağlayacağından kuşku yok. Tıpkı, Lefkoşa ve Girne’de halkımıza hizmet veren Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanelerimizin sağladığı gibi” kelamlarıyla sürdürdü.

Yakın Doğu Oluşumu Hastaneleri’nin sundukları sıhhat hizmetiyle ülkeye kıymetli bir katkı sunduğunu söyleyen Prof. Dr. Şanlıdağ, “Aynı vakitte tıp fakültesi hastaneleri olarak hizmet veren hastanelerimiz, ülkemizdeki tıp eğitimine büyük bir katkı sağlayarak geleceğin hekimlerinin yetişmesine de imkan sağlıyorlar. Girne Üniversitemiz Tıp Fakültesi birinci mezunlarını geçtiğimiz devirde, Haziran 2022’de verdi. Yakın Doğu Üniversitemiz Tıp Fakültesi ise bugüne kadar 1.800 hekim yetiştirdi. Birebir formda bugüne kadar ülkemizde, yüzlerce hemşire ve sıhhat teknisyeninin de tecrübeli bir biçimde yetişmesinde hastanelerimiz büyük bir rol oynadı” sözünü kullandı.

Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ konuşmasını, “Biliyoruz ve farkındayız ki; gücünü bilimden, bilgiden, akıldan almayan; sanatla ve kültürle yoğrulmayan hiç bir iz; kalıcı olamaz, amacına ulaşamaz. İşte bu nedenle Yakın Doğu Oluşumu’nun attığı her adım, imza attığı her bir proje gücünü bilimden ve akıldan alarak sanat ve kültürle yoğrularak hayata geçiriliyor. Bugün açılışını yaptığımız Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi de bunun en gözel sembollerinden biri olarak karşınızda duruyor” sözüyle sonlandırdı.

Prof. Dr. Aşkın Ali Korkmaz: “15 bin metrekare kapalı alan ve 100 yatağa ulaşabilecek kapasitesi ile 3 kattan oluşan hastanemiz; koroner, yenidoğan, kalp cerrahisi ve genel yoğun bakım ünitelerinin yanı sıra bölgede ilk olan üstün donanımlı koroner anjio ünitesi ve kalp cerrahisi ameliyathanesine de sahip.”

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yeniboğaziçi Başhekimi Prof. Dr. Aşkın Ali Korkmaz ise konuşmasında yeni açılan hastane ile ilgili teknik bilgiler aktardı. “Hastanemizin, ileri teknoloji donanımlı yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneleri, laboratuvar ve hasta odaları uluslararası kabul görmüş standartlarda inşa edilmiştir. Hastalarımızın hem medikal hem de diğer ihtiyaçlarını üstün standartlarda karşılayacaktır, hasta güvenliği ve hasta hakları ise her durumda en büyük önceliğimiz olacaktır” diyen Prof. Dr. Korkmaz, “15 bin metrekare kapalı alan ve 100 yatağa ulaşabilecek kapasitesi ile 3 kattan oluşan hastanemiz; koroner, yenidoğan, kalp cerrahisi ve genel yoğun bakım ünitelerinin yanı sıra bölgede ilk olan üstün donanımlı koroner anjio ünitesi ve kalp cerrahisi ameliyathanesine de sahiptir” dedi.

“Alanında uzman hekim kadrosu tarafından sunulan hizmetlerle, hem KKTC halkına hemde bölgede her gün artan yabancı nüfusa kaliteli sağlık hizmeti sunulacaktır” diyen Prof. Dr. Aşkın Ali Korkmaz, “Sağlıkla ilgili bütün testlerin yapılabileceği tahlil laboratuvarları, tanıda etkin rolü bulunan en gelişmiş MR ve Tomografi gibi görüntüleme cihazlarının bulunduğu Radyoloji Merkezi, tamamen dijitalize doktor muayene odaları ile poliklinik hizmetlerini en üst düzeyde ve güven ortamında hastalarımıza sunacağız” sözünü kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler