Ekonomi

Çalışma ve İstihdam Bakanı Vedat Işıkhan G20 Toplantısına Katılacak

20 Temmuz’da Hindistan’da düzenlenecek G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na katılacak olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, “Türkiye ekonomisini yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme ile canlandırmayı hedefliyoruz. “

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 20-21 Temmuz tarihlerinde Hindistan’ın Indore kentinde yapılacak G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere bugün Hindistan’a gidecek. Toplantıda, G20’nin dönem lideri Hindistan’ın istihdam alanında üç öncelikli konu olarak belirlediği küresel beceri açıklarının ele alınması, dijital ekonomi ve platform ekonomisi çalışanları için yeterli sosyal savunma ve insana yakışır çalışma koşullarının sağlanması ve sürdürülebilirlik konuları ele alınacak. sosyal güvenliğin finansmanı.

G20 üyesi ülkelerin çalışma ve istihdamdan sorumlu bakanları ile davetli ülkelerin katılacağı toplantıda Bakan Işıkhan, G20 Hindistan Dönem Başkanlığı’nın belirlediği öncelikli konularda Türkiye’deki gelişmeleri paylaşacak. Ziyaret kapsamında Bakan Işıkhan, Hindistan Çalışma ve İstihdam Bakanı Shri Bhupender Yadav, Brezilya Çalışma ve İstihdam Bakanı Luiz Marinho, Endonezya Çalışma Bakanı Ida Fauzıyah ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü ile de ikili görüşmelerde bulunacak. Gilbert Houngbo.

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına güçlü bir başlangıç ​​yapmak istiyoruz”

G20 Çalışma ve İstihdam Bakanları Toplantısı’na ilişkin değerlendirmede bulunan Bakan Işıkhan, küresel beceri açığının yanı sıra çalışma hayatının bileşenleri olan yatırım, istihdam, üretim, büyüme konularına da önümüzdeki dönemde değineceğini belirtti. ‘Türk Yüzyılı’ ve çalışma yaşamının kalitesini artırma çabaları. 2023 yılının Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olduğunu hatırlatan Işıkhan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına güçlü bir başlangıç ​​yapmak istiyoruz. Önümüzdeki 5 yıl boyunca da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın’ Yüzyıl Türkiye’nin vizyonu Türkiye ekonomisini yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme ile canlandırmayı hedefliyoruz.

Bakan Işıkhan, meslektaşlarına da Bakanlığın çalışmaları hakkında bilgi verecek. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu